Joseph Altuzarra lubi ubierać kobiety w taki sposób, by uwodziły i prowokowały. Od początku należał do projektantów, którzy nie boją się odkrywać kobiecego ciała. Podobnie uczynił w najnowszej kolekcji jesień 2015 Ready-to-Wear, gdzie wykorzystał głębokie rozcięcia i przezroczyste koronkowe materiały. Delikatne tekstury połączył z ciężkimi futrami lub kołnierzami wykończonymi futerkiem.

Sylwetki  przywodzą na myśl postać dandysa z XVIII wieku i dążenie do swoistego rodzaju przebierania się i odgrywania wybranej roli. Podobnie jak wykorzystanie charakterystycznej kratki, w której możemy często oglądać Księcia Walii. Tutaj została ona zastosowania do płaszcza z krótką falbanką u dołu, połączonego z subtelną koronkową sukienką.

W całej kolekcji dominują płaszcze i kurtki z futrzanymi kołnierzami, co nie jest wcale takie dziwne, zważywszy na to, że odzież wierzchnia sprzedaje się najlepiej. Uwodzicielsko wypadły suknie, nakrapiane złotem, rubinem i szafirem, z głębokimi rozporkami, długą zawijaną falbaną lub warstwy drobnej białej koronki.

W nowej kolekcji  Altuzarra jesień 2015 nie mogło oczywiście zabraknąć torebek. Duże worki z błyszczącymi nabijanymi ozdobami, frędzlami, małe z polerowanej skóry, z bogato plecionymi paskami. Należy zwrócić też uwagę na buty, kozaki wysokie do kolan lub botki za kostkę, misternie wiązane, ze słodko wystającą falbanką u góry.
Można lubić lub nie lubić Altuzarry, ale nie można pozostać obojętnym na jego modę...