Joseph Altuzarra może pokazać dowolną kolekcję, a wszystko zostanie mu wybaczone, po tym jak otrzymał od swoich kolegów-projektantów nagrodę CFDA Womenswear. Zostać uznanym przez swoich za najlepszego w temacie mody kobiecej to wielkie wyróżnienie. Woda sodowa nie uderzyła jednak do głowy 30-letniego projektanta i pozostał skromnym i pracowitym człowiekiem. Zaprezentował jak gdyby nigdy nic swoją nową kolekcję Resort 2015. Na prowizorycznej scenie w jego pracowni modelki wystąpiły w najnowszych projektach Altuzarra.

Motywem przewodnim kolekcji na 2015 jest morze. Inspiracją był kultowy już film Rainera Wernera Fassbindera „Querelle”. Klasyczna paleta barw od czarnego i granatowego do białego z czerwonym. Gdzieniegdzie zobaczymy nadruki, które uzupełniają, ale nie dominują, zwłaszcza w sukienkach z łańcuchami. Modele eleganckie i dopasowane.  Ostro zaznaczone ramiona marynarek. Nie mogło obejść się bez ołówkowych spódnic z wysokim rozcięciem, tak charakterystycznych dla Altuzarra. Jak również elementów rumuńskich wzorów na rękawach bluzek.

Po raz pierwszy Altuzarra pokazał linię butów,będącą naturalnym wynikiem niedawnej inwestycji Kering w markę. Możemy obejrzeć eleganckie skórzane buty na wysokiej szpilce, jak również kolorowe sandały z koralików, zarówno na obcasie, jak też płaskie. Zachwyciły mnie sandały na grubszym obcasie w szaro-białej kolorystyce z dodatkiem bordowych elementów. Mam nadzieję, że moda street niedługo podchwyci nowy trend i będziemy mogli oglądać w najbliższych miesiącach na ulicach zarówno buty Altuzarra, jak też jego ubrania. Prosta elegancka moda, bez zbędnych dodatków i udziwnień. Polecam.