Anthony Vaccarello to bardzo pracowity projektant. Dopiero co prezentował kapsułową kolekcję  wiosenną 2015 młodszej linii Versace, Versus i został jej dyrektorem kreatywnym na pełnym etacie. Teraz zaś pod własną marką pokazał najnowszą kolekcję Anthony Vaccarello jesień 2015 Ready-to-Wear podczas Tygodnia Mody w Paryżu. „Szalony chłopak” ma nie lada wyzwanie, by rozdzielić wizerunek Versus od własnej marki i utrzymać tożsamość obu z nich.

W najnowszej kolekcji jesiennej Vaccarello nie zapomniał o swoich ulubionych motywach. Na wybiegu dominowały mini spódnice o asymetrycznych liniach i fantazyjnych, ostrych wycięciach. Inspiracja Dzikim Zachodem wykreowała odważną dziewczynę w stylu country, która zakłada modne zamszowe ubrania ozdobione dużymi printami i frędzlami. Nie zabrakło nabijanych skór, metalowych ozdób i patchworku w gwiazdy. Marynarki o perfekcyjnym kroju pasowały do szerokich spodni o obniżonym stanie. Charakterystycznym elementem były wycięcia i geometryczne paski na wysokości bioder. Kolorystyka z przewagą czerni, ale z domieszką brązu i czerwieni.

Projektant poinformował publiczność, że ostatnio spędził dużo czasu w Stanach Zjednoczonych i amerykańskie symbole przeniknęły do jego podświadomości. To główny powód, dlaczego w jesiennej kolekcji znalazło się aż tyle gwiazd. Pojawiły się prawie wszędzie i w różnorodnych kombinacjach. Nie były to jednak banalne propozycje oklepanych wzorów na fakturach.

Gwiazdy u Vaccarello niejako formowały ubrania, stanowiąc wykończenia dekoltów czy mini spódniczek. Ich ostre ramiona sprytnie opinały uda modelek w asymetrycznych spódnicach lub opadały na ramię przy dekoltach.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć muzy projektanta, Anji Rubik, która w zakończyła pokaz.