Dlaczego tak ważna jest bielizna ?!?  Bra-fitterka -Małgorzata Hernik

Makijaż, suknia czy buty to ważne akcesoria dla każdej kobiety. Często jednak jest tak, że zapominamy o tym co jest również bardzo ważne ale niewidoczne. Zapominamy o bieliźnie. Dobra bielizna a przede wszystkim dobrze dobrana, może zdziałać cuda. Podkreśla talię, wyrównuje proporcje, podnosi walory kobiecości. Sprawia, że cała sylwetka nabiera lekkości i smukłości.
Ponad 80% kobiet w Polsce nie zna swojego prawidłowego rozmiaru biustonosza. Te same 80% z nas nosi zły biustonosz, również te, które mają tzw. „mały biust”. Nieważne czy nosisz miseczkę  D czy A - ważne abyś przyjrzała się swoim najbliższym ciału akcesoriom a szczególnie biustonoszowi i odpowiedziała sobie na pytania umieszczone w końcu tego artykułu.

Obwód

Poważnym problemem w złym biustonoszu jest za duży (luźny) obwód pod biustem.  Jakie są skutki noszenia złego obwodu? Przede wszystkim - nie tylko nieestetyczne bułki pod pachami i na plecach, które tworzą się dlatego, że biustonosz nie spełnia swojego głównego zadania - podtrzymania. „Wędrujący obwód  lądujący na wysokości łopatek” lub niewiele poniżej - to również jest wizualnym efektem zbyt luźnego obwodu. Widać to kiedy zapinamy suknie ślubną a obwód wychodzi ponad poziom  zapięcia gorsetu.

Miseczka.

Zbyt mała miseczka powoduje, że fiszbina nie okala całej piersi. Wbija się w nią powodując ból albo co gorsze bardzo poważne problemy zdrowotne. Do tego przy dużym biuście często widoczny jest efekt wylewania się piersi z miseczek - nieważne czy górną częścią ponad miseczkami czy dołem między fiszbinami a obwodem czy tylko nieznacznego „bułkowania” w jednej (większej) lub nawet w obydwu piersiach ponad miseczką. Nie musisz mieć dużych piersi ale jeśli miseczka kieruje twój szczyt biustu w dół to też oznacza, że biustonosz, który nosisz nie spełnia swoich funkcji, nie podnosi biustu i nie kształtuje ich jak „jabłuszka w koszyczku”.

Ramiączka

Ramiączka, które się wbijają, powodują ból i zaczerwienienie ciała oznaczają zły (za luźny) obwód  oraz to, że ciężar biustu spoczywa w przeważającej części na ramiączkach a nie na obwodzie. Ramiączka powinny być lekko napięte, sprężyste, dotykać powierzchnią ramion i nie odstawać w żadnym miejscu.

Złączenie pomiędzy miseczkami.

Ta część biustonosza powinna gładko przylegać do mostka. Nie powinna powodować bólu, ani podrażnień, a na pewno nie może odstawać. Tylko wtedy mamy pewność, że biustonosz spełnia swoją funkcję, gdy złączenie eksponuje dolinkę pomiędzy piersiami, a fiszbiny okalają w tym miejscu pierś. Często gdy mamy do czynienia ze zbyt małymi miseczkami, złączenie pomiędzy miseczkami leży na samych piersiach, powodując nie tylko ich ucisk ale i deformację. Tak się dzieje, gdy mamy do czynienia z  małą miseczką.

Pamiętaj!!!

Biust w ryzach trzyma obwód - nie ramiączka!!!

Jeśli nadal nie wiesz  czy nosisz dobrze dobrany biustonosz i jaki jest twój właściwy rozmiar napisz do nas brafitting@swiatzmyslow.com  odpowiadając na poniższe pytania:

•    Czy tył biustonosza jest wypoziomowany z fiszbinami znajdującymi się z przodu?
•    Czy piersi całkowicie wypełniają miseczkę nie powodując efektu „wylewania się” w części górnej lub pod pachą?
•    Czy złączenie pomiędzy piersiami gładko przylega do klatki piersiowej?
•    Czy ramiączka leżą wygodnie na ramionach nie powodując wbijania się?
W Sklepie „Świat Zmysłów” zobaczysz piękną i seksowną bieliznę codzienną ślubną, wieczorową - i nie tylko. Doradzamy w kwestii rozmiaru czyli obwodu oraz miseczek, a więc poznasz jaki jest twój prawidłowy rozmiar biustonosza.
Specjalna oferta dla czytelników portalu TRENDZ.PL

Przez miesiąc od 10 lutego do 10 marca dajemy czytelnikom portalu z Siedlec i okolic(na hasło "Bra-fitting") zakupy wraz z darmowym profesjonalnym Bra-fittingiem.  Oraz pierwsze 10 osób, które zadzwonią do mnie na sklepowy telefon 604296977 na stronie mają darmową poradę brafittingową z 10% rabatem na zakupy w sklepie.

Strona: www.swiatzmyslow.com

Małgorzata Hernik
Doradca Bra-fittingu,  właściciel Sklepu „Świat Zmysłów”
z piękną bielizną o bardzo szerokiej rozmiarówce:  miseczki: AA-K  obwody 60-100