Boss to niemiecka marka odzieży męskiej, znana na całym świecie ze swego perfekcyjnego krawiectwa. Dyrektor kreatywny, Jason Wu postanowił wyjść poza narzucone ramy i stworzyć kobiecą kolekcję wiosna lato 2015. Nie zabrakło w niej oczywiście pierwiastków męskich w postaci koszul, które odegrały główną rolę. Mój ulubiony strój to błękitna koszula z krótkimi rękawami i zapinaną stójką na dwa guziki. Do tego idealnie pasowała trapezowa mini spódnica z połyskującym wzorem. Całość uzupełniały dodatki: mleczno-szary pasek, torebka i płaskie sandały gladiatorki.

Podobnie jak w poprzedniej kolekcji sylwetki zaproponowane przez Wu były proste z ostrymi liniami, mocnymi geometrycznymi akcentami i starannie podkreśloną talią. Materiał utrzymany został blisko ciała. Sylwetka skrócona w sukienkach i spódnicach, które kończyły się kilka centymetrów powyżej kolan. Obok można było zauważyć długości midi. Charakterystycznym elementem wprowadzonym przez Wu były szwy, wykorzystane jako forma dekoracji ubrań. Kolory stonowane, jakby przyprószone, uzupełnione silnymi akcentami czerni i bieli. Ciężkie tkaniny jak tweed, skóra, dżersej zderzone z delikatnymi tiulami, organzą i popeliną.

Jason Wu w kolekcji wiosna lato 2015 postrzega kobietę jako mieszankę siły i kruchości, cielesności i duchowości. Poprzez swoje projekty chce zmienić ogólne postrzeganie marki i poszerzyć ludzkie horyzonty.