Każda z nas marzyła kiedyś o zostaniu baletnicą. Najnowsza kolekcja Bottega Veneta wiosna lato 2015 przenosi nas w klimaty tańca klasycznego bez konieczności wbijania się w niewygodne pointy. Dyrektor kreatywny marki Tomas Maier stworzył  swoistą odę do tancerza – kolekcję wygodną, wyluzowaną i bardzo w swoim stylu.

Zadowolony po pokazie, Maier przyznał, że inspiracji szukał w tańcu: "Obserwowałem, w jaki sposób kobiety ćwiczą swoje mięśnie, pracując nad barre".

Cała kolekcja tak naprawdę sprowadza się do kilku akcentów – występujących w niemal każdej stylizacji balerinek i różnych wariacji na temat przewiązanego, rozciągniętego cardiganu. Te dwie rzeczy stały się swojego czasu synonimem świata baletu.

Otwierająca pokaz Edie Campbell przeszła po wybiegu w body z miękkiej dzianiny i miękkim swetrze – definiując właściwie ogólny styl całej kolekcji – prostej i lekko ospałej.  Swoistym podpisem Maier’a są dyskretnie ponaszywane koraliki i cekiny, subtelne plisy i odcięcia. Bottega Veneta prezentuje swoją koncepcję połączenia wygody i elegancji – w miękkich kolorach, takich jak beż, jasny róż i błękit. W kolekcji pojawił się również dżins, który przewija się w tym roku przez cały Mediolan – chociażby w pokazach Gucci i Fendi.