Streetwear to określenie, które nie pasuje do dziedzictwa brytyjskiej marki Burberry. Każda reguła posiada jednak wyjątek, podobnie trudno nie zauważyć wpływu street style na najnowszą kolekcję Burberry pre-fall 2016.

W kolekcji znajdziemy zarówno okrycia inspirowane latami 70., jak i stylem militarnym. Mamy dopasowane, kobiece fasony, podkreślające sylwetkę, a także nowoczesne oversizowe kurtki i płaszcze. Modele kurtek aviatorek, wojskowe parki, rozszerzane zamszowe spodnie, sportowe koszulki polo.

Do łask wracają peleryny i poncza, robione ręcznie na drutach, przypominające koce z frędzlami. Interesujące są zwłaszcza peleryny wykończone futrzanym kołnierzem. Wśród materiałów wykorzystanych do produkcji linii pre-fall 2016 Burberry wykorzystano dużo zamszu i futer. Nadały one ubraniom klimatu retro, a przy tym są praktyczne i ciepłe.

Moda zaproponowana przez Burberry to połączenie ponadczasowej klasycznej estetyki z nowoczesnymi, lekkimi kształtami i fasonami. Muszę przyznać, że takie rozwiązanie to doskonały pomysł na ożywienie brytyjskiej marki.