Nazwisko młodej projektantki – Anastasi Radevich można było pierwszy raz zobaczyć na blogu słynnej bloggerki Sussie Bubble. Od tamtej pory Anastasia Radevich jest na ustach wszystkich fashionistów. Jej nowatorskie pomysły i niezwykły talent do projektowania nie przestają zadzwiać.

Pierwsza kolekcja Anastasi „Bio Future” była inspirowana wodnymi stworzeniami, a efekt końcowy wyglądał tak, jakby obuwie zaprojektowane zostało dla przybyszów z innej planety.
Sezon później zaskoczyła nas swoją wiedzą o technologii. Buty z drugiej kolekcji „Kinetic” dosłownie świeciły poprzez zainstalowanie światła LED w bucie. Nie tylko to jednak sprawiało, że buty były pożądane przez wielu trendsetterów. Wyróżniały je też modne tego sezonu rzeźbione obcasy.

Najnowsza kolecja Radevich „Lost Civilization” ma na celu przypomnienie nam, jak ważny jest świat, w którym żyjemy. W butach można zobaczyć inspirację projektantki przeszłością, w tym przypadku miastem podwodnym – zaginioną Atlantydą.
Teraźniejszość przedstawia nam dzięki hasłu „This Will Destroy You” (tłum. „to cię zniszczy”), którego pierwsze litery posłużyły do stworzenia koturnów. Mowa tu oczywiście o konsumpcji, która jej zdaniem zniszczy cywilizację, w której żyjemy. Przyszłość projektantka przedstawia jako zardzewiałe i zniszczone metalowe konstrukcje, które posłużyły jej za podeszwy.
Anastsi Radevich daje nam ambitną modę z przesłaniem, któremu warto poświęcić kilka minut na głębszą kontemplację. 

Autor: Tina N.