Najnowsza kolekcja Calvin Klein Collection jesień 2015 Ready-to-Wear jest pełna niespodzianek. Sylwetki nawiązują do późnych lat 60. Długości konkretne, mini lub maxi, zestawione z długimi butami za kolano lub płaskimi w stylu Mary Janes.
Retromania to jeden z głównych trendów w modzie w ostatnich kilku sezonach. Projektanci z upodobaniem sięgają do minionych dekad i wyciągają z nich esencję, którą jednak dobrze znamy. Na wybiegach możemy coraz częściej oglądać kolekcje w duchu lat 60., 70, a nawet wcześniejszych lat 40. Czy jednak nie nastał już najwyższy czas, żeby domy mody pokazały coś nowego, unikalnego ?

Takim optymistycznym akcentem jest właśnie Calvin Klein Collection jesień 2015. W późne lata 60. umiejętnie wpleciono współczesną geometrię i oryginalny patchwork. Wąskie skrawki materiału w kształcie koła lub prostokąta zostały misternie pozszywane ze sobą, tworząc interesującą strukturę. Nietypowe cegiełki zbudowały trapezowe sukienki lub płaszcze.

Występowały różne odcienie brązu, granat i czerń. Charakterystyczne postrzępione obszycia powodowały, że drogie materiały sprawiały wrażenie ciepłych i przytulnych. Wąskie kształty sukienek wieczorowych ze skórzanymi wstawkami i wykończeniami przy dekolcie były natomiast nowoczesnym, minimalistycznym akcentem.