Nigdy nie lubiłam, gdy celebryta postanawiał pewnego pięknego dnia, że zostanie projektantem mody. Główny powód takiej decyzji jest moim zdaniem taki, że jakiś tam tabloid ogłosi celebrytkę za najlepiej ubraną gwiazdę wieczoru, co jest przecież zasługą stylisty, a na drugi dzień mamy już gotową projektantkę. Dlatego też kiedy Victoria Beckham ogłosiła się projektantką mody, wiedziałam, że będzie to klęska. Nie spodziewałam się jedynie, jakie jej zdaniem są powody takiego wyboru.

W wywiadzie dla  T Magazine Victoria Beckham spytana, dlaczego zaczęła projektować, odpowiedziała: „Chciałam po prostu stworzyć piękne ubrania, dobrej jakości, które sama mogłabym założyć… I chciałam zaprojektować torebki, ponieważ nie mogłam nigdzie znaleźć dla siebie tej jedynej. Nie mogłam również znaleźć odpowiednich okularów przeciwsłonecznych, więc zdecydowałam, że sama je zrobię”.

Naprawdę ? Nie mogła znaleźć ubrań, które by jej odpowiadały ? Z tego, co sobie przypominam, Victoria zasłynęła dzięki obcisłym sukienkom swojego przyjaciela – projektanta Rolanda Mouret. Te same sukienki skopiowała do swojej debiutanckiej kolekcji i jednocześnie okrzyknęła je ikonicznym projektem.

Gorzej jest jeszcze z torebkami, ponieważ googlując „Victoria Beckham’s bag”, ujrzałam więcej torebek Hermes Birkin niż torebek jej własnego projektu. A według dailymail Victoria posiada właśnie ponad 100 modeli Hermes Birkin. Czy to nie dziwne ? Po co miałaby posiadać tak dużą kolekcję torebek Hermes, skoro nie były „właściwe” ? Wyczuwam tu lekkie mijanie się z prawdą, a Wy jak sądzicie ?

Autor: Tina