Król stylu hippie. Cesarz mody. Uwielbiany przez Rolling Stones, Marianne Faithfull i The Beatles. Ossie Clark. 
Pochodził z biednej rodziny robotniczej północnej Anglii. Ciężkiej nieprzeciętnym umiejętnościom zawdzięcza wielki sukces i międzynarodową karierę w świecie mody. Ukończył z wyróżnieniem (jako jedyny w swoim roczniku) Royal College of Art. Kilka miesięcy później jego dyplomowa kolekcja pojawiła się w brytyjskim Vogue.

Ossie Clark zasłynął przede wszystkim innowacyjnym spodnium dla kobiet, a także spódnicami midi i maxi. Tworzył również pięknie skrojone szyfony w charakterystyczne kwieciste wzory, według projektów żony- Celii Birtwell.

Jego świat wypełniał rock’n’roll i szalona atmosfera Londynu lat 60 i 70. Dekadencja i bohema. Słowa- klucze, opisujące ścieżki jego projektowania.

Jego styl określił styl całego modnego hipisowskiego Londynu. W czasach dzieci- kwiatów błyszczał najjaśniej wśród wszystkich gwiazd mody.

Ossie Clark był wizjonerem, człowiekiem, który zaproponował znudzonej muzycznej śmietance brytyjskiej stolicy coś nowego. Coś, co natychmiast pokochali. 
Jego innowacje polegały na łączeniu materiałów, pozornie do siebie nie pasujących, wykorzystywaniu oryginalnych, mocnych akcentów. 
Doskonale sprawdzał się jako twórca scenicznych kostiumów ekscentrycznych muzyków. Jego stroje stanowiły esencję dzikiego rock’n’rolla i pulsującego szybkim rytmem miasta.

Pełne ekscesów życie, wśród luksusów i zbytku, a także tragiczna śmierć w 1996 roku, doprowadziła do powstania legendy Ossiego Clarka. Do dziś, stworzony przez niego dom mody ma się świetnie (Avsh Alom Gur jest jego głównym projektantem)