Charlotte Ronson to doświadczona projektantka, która rozumie styl dziewczyny z dużego miasta i doskonale wyczuwa panujące trendy. Zdobyła sobie przez lata wierne grono fanów wśród celebrytów, blogerów i modelek, którzy chętnie przybywają na wszystkie jej pokazy. Ronson dedykuje swoje projekty także do mniej zamożnego segmentu rynku, poprzez długoletnią współpracę z JC Penney. Połączenie tych dwóch światów nie jest jednak wcale takie proste i wymaga równoległego rozwijania niezależnych marek, a to może odbijać się kosztem przygotowywanych projektów.

Kolekcja Charlotte Ronson jesień 2015 Ready-to-Wear zainspirowana została motywami natury pomieszanymi z elementami inspirowanymi modą sportową z lat 60. Ciemne kolory, melanż, nastrojowe, kwieciste motywy czy oliwkowe culottes zostały zestawione tutaj w całość. Prążkowane słodkie sukienki z wyrazistymi rajstopami i getrami. Szerokie swetry z wykładanym golfem, półprzezroczyste spodnie, eleganckie komplety khaki z koszulą nałożoną na stanik i spodniami na kant.
Cóż, dostrzegam postęp, jaki nastąpił po poprzedniej kolekcji, która była zdecydowanie bardziej infantylna. Czuję się jednak nieco zawiedziona, ponieważ poza olśniewającą błyszczącą suknią w butelkowym zielonym kolorze nie znalazłam w niej żadnego projektu, który chciałabym posiadać.