Pokazy domu mody Christian Dior od zawsze przyciągały tłumy, nie tylko obserwatorów i fanów mody, ale również gwiazdy i celebrytów. W tym roku podczas Paris Fashion Week Dior zorganizował swój pokaz w Luwrze. Salę, w której  zaprezentowano kolekcję wiosna lato 2016, ozdobiono aż 400 tysiącami niebieskich kwiatów. Najbardziej zaś okazałym kwiatem na widowni była Rihanna.

Nowa kolekcja wiosna lato 2016 zainspirowana została kultowym filmem „Piknik pod Wiszącą Skałą”. Nie zabrakło w niej nawiązań do stylu wiktoriańskiego. Projekty były lekkie, miękkie, z subtelnym, zmysłowym podtekstem. Łączyły w sobie romantyczność i prostotę z wizją kobiety futurystycznej. Delikatna, eteryczna, wyrafinowana moda.

Raf Simons zestawił w spójną całość szorty, sukienki i bieliznę. Wykorzystał do tego naturalną bawełnę, co sprawiło, że stylizacje sprawiały wrażenie, jakby zostały wykonane z bawełnianych chust. Proste sukienki w dwóch długościach, z przodu mini, z tyłu zwiewna linia do kolan. Mini spódniczki z plisowaniem lub falistym dołem. Do tego pastelowe przykrótkie sweterki z „napompowanymi” rękawami lub oversizowe płaszcze z kwiatowymi motywami.

Ważną rolę w kolekcji Dior wiosna lato 2016 odgrywały dodatki, a zwłaszcza biżuteria. Zachwycały ciasne szaliki i apaszki, upiększone dużymi kamieniami, z których można było momentami odczytać datę 1947, kiedy przedstawiono światu rewolucyjną kolekcję New Look Dior. Zwracały uwagę krótkie naszyjniki zapięte pod samą szyją. Kolczyki niczym broszki ozdabiające jedno ucho, podkreślone gładko zaczesanymi włosami. Buty wykończone kokardą i zapięte na kostce. Kuferki w białym i srebrnym kolorze. Małe, metaliczne torebki na łańcuszki, intensywnie czerwone lub żółte.

Moda Dior na wiosnę lato 2016 to naturalna kobiecość i lekkość w klasycznym stylu, zrywająca z popularnym aktualnie trendem na posągowość i przepych.