Już w tym miesiącu pojawi się w  Polsce kolekcja sportowej marki Speedo na wiosnę i lato 2009 zaprojektowana przez Comme des Garçons.

Awangardowy japoński  dom mody Comme des Garçons po limitowanej kolekcji dla H&M, która rozeszła się w niesamowitym tempie, ponownie nawiązują współpracę z bardziej masowymi firmami, tym razem „na sportowo”.
Oryginalna i pełna kolorów kolekcja z efektem specjalnego głębokiego farbowania oraz monochromatycznymi formami nadruków to wynik już czwartej współpracy Speedo z Comme des Garçons.

Widoczne logo oraz specjalne sposoby farbowania występują na pięciu różnych wzorach kostiumów kąpielowych dla mężczyzn oraz dla kobiet, a także w całej kolekcji koszulek, czepków oraz okularków pływackich. Nowa kolekcja 2009 to klasyczne, eleganckie kostiumy sportowe podkreślające sylwetkę, które odznaczają się wysoko zabudowanym dekoltem oraz dużym wycięciem nogawek.

Komentując kolekcję na rok 2009 Adrian Joffe z firmy Comme des Garçons powiedział: “Żywe kolory i śmiałe formy graficzne zastosowane w kolekcji tworzą poczucie dynamizmu i energii, które jak mamy nadzieję zainspirują pływaków. Razem ze Speedo zawsze staramy się przesunąć granicę pomiędzy przedstawieniem, wzornictwem i modą.”

Co sądzicie o wynikach współpracy Comme des Garsons i Speedo?