Zaczęło się w Berlinie 14 lutego 2004 roku. Potem były: Barcelona, Singapur, Ljubljana, Helsinki, Sztokholm, Warszawa, Kopenhaga, Rejkiawik, Hongkong, Bazylea i Kolonia. COMME des GARÇONS otwiera swoje ?oddziały partyzantki? w ekscentrycznych, energetycznych obszarach miejskich.

Tym razem kolejny oddział partyzantki ląduje w Krakowie. W jednej z opustoszałych hal fabryki past do butów ERDAL przy ul. Żółkiewskiego 17. Można więc już tam powalczyć z partyzancką modą. Dostępne są wybrane ubrania najnowszych kolekcji COMME des GARÇONS (COMME des GARÇONS, Homme Plus, SHIRT,PLAY, COMME des GARÇONS COMME des GARÇONS) oraz Junya Watanabe (Junya Watanabe, Junya Watanabe MAN, EYE, JAN).

Ideą tych miejsc oprócz nietypowej lokalizacji i atmosfery jest założenie, że będą się tam znajdowały tylko maksymalnie przez rok po czym znikną by pojawić się w innym miejscu.

Propozycja ta jest o tyle ciekawa, gdyż proponowane produkty nie będą zależały od pory roku ani żadnych innych warunków narzucanych przez komercjalizację rzeczywistości. Ubrania z metką COMME des GARÇONS produkowane są od ponad 25 lat przede wszystkim po to, aby dać odbiorcom swobodę ubierania się. Tym, co się będzie liczyć w GS to szerokie spektrum ubrań i energia oraz niepowtarzalne zapachy perfum a nie aranżacje wnętrza sklepów.