Cynthia Rowley znana jest z tego, że inkorporuje do mody swoje zamiłowanie do aktywności i przygody. Wprowadziła motywy sportowe do swojej linii ubrań, a w kolekcji Resort 2015 odnajdziemy prawdziwy mix sportowej odzieży, którą możemy założyć swobodnie na siłownię, a później pójść w niej na drinka.

Rowley uważa, że stroje sportowe nie muszą być szare i niemodne. Chce pokazać ludziom, że zarówno dresy, legginsy czy koszulki mogą być naprawdę piękne. Projektantka pozbawiła odzież sportową ciężkich zamków, dodała małe kieszenie i wybrała materiał łatwy do prania, lżejszy i bardziej luksusowy niż neopren. Do tego dołożyła ciekawe nadruki, naszywki i hafty, i powstała mieszanka wybuchowa.

Funkcjonalne stroje fitness i casualowa linia na lunch czy wypad do pubu. Sportowe legginsy w kwiaty z ukrytą kieszonką na klucze połączone ze spódnicą z piórami, dres ze złotym  nadrukiem pasków, ozdobne obcisłe kamizelki, nadgarstki przypominające grube skórzane bransoletki. Wyraźnie możemy odnaleźć w projektach Rowley ducha lat 70.

Wielu projektantów sięga do mody sportowej i wprowadza jej elementy do swoich kolekcji, ale Rowley pozostaje w czołówce tych najlepszych. Jej niewątpliwą przewagą nad innymi jest umiejętność zamazywania wszystkich linii i łączenia trendów sportowych z casualowymi i high fashion. Nie wszystkim musi się to podobać, ale trzeba przyznać, że pomysł i jego realizacja zasługują na uwagę.