Według takich domów mody jak Jacquemus, Anthony Vaccarello czy Nehera wszyscy źle zakładamy na siebie ubrania. Dowiedzieliśmy się o tym na finiszu miesiąca mody, podczas którego na wybiegach modowych stolic świata zagościły kolekcje jesień zima 2016 / 2017. Podczas pierwszego dnia Paris Fashion Week zwróciły naszą uwagę niezwykłe stylizacje, które wywracają do góry nogami to wszystko, co do tej pory obejrzeliśmy.

JACQUEMUS

Paris Fashion Week zmusza głęboko do myślenia nie tylko o tym, jakie ubrania nosimy, ale w jaki sposób je nosimy. Połączenie stroju koktajlowego ze spodniami i sneakersami, dlaczego nie można nosić tego jednocześnie? Ważniejsza może być, na przykład, fantazyjna apaszka na szyi niż zakrycie piersi. Co prawda, bylibyśmy co najmniej zaskoczeni widząc taką stylizacje na ulicy, ale już asymetrycznie przyszyta metaliczna sukienka jako aplikacja na czarnym tle nie wzbudziłaby sensacji. Jacquemus udowania, że nie ważne, co nosimy, ale jak to nosimy!

ANTHONY VACCARELLO

Anthony Vaccarello zaprezentował mniej ekstremalne stylizacje niż Jacquemus, ale równie inspirujące. Połączył styl sportowy z biurowym, zawiązując ciężką skórzaną kurtkę w pasie na eleganckim blezerze. Możliwe że nie jest to zbyt praktyczne zestawienie, ale daje naprawdę interesujący look.

NEHERA

Dom mody Nehera posiada długą historię w modzie, a jego założenie datuje się na rok 1930. Niedawno została wizerunkowo odnowiona przez nowego dyrektora kreatywnego. Samuel Drira na Paris Fashion Week pokazał zbiór luźnych sylwetek w neutralnych barwach z klasycznych, luksusowych tkanin. Taka formuła nie byłaby niczym niezwykłym, gdyby nie oryginalne detale. Drira z iście rzeźbiarskim zacięciem układał materiały, łącząc je w zaskakujące kombinacje, jak płaszcz z jednym zwisającym bezużytecznie ramieniem.