Projektant z wyboru i potrzeby tworzenia. Nie dziwi więc, iż szybko zdobył zaufanie i uznanie klientek.

Rok temu Dawid podpisał lukratywny kontrakt z firmą kosmetyczną Rexona. Od tamtego czasu owa marka jest głównym sponsorem wykonawczym na pokazach krawca.
Co prawda Woliński wykonuje ekskluzywne kreacje na zamówienie indywidualne oraz do teatrów. Dwa dni temu tj 09.12.2008 (wtorek) mieliśmy okazję podziwiać pokaz sylwestrowej kolekcji. 

Zauważywszy w telewizji jeden z wywiadów z owym projektantem, mogę stwierdzić, że przepełniała do duma, gdy mówił, iż Paris Hilton kupiła jedną z najnowszych letnich sukienek jego projektu. Kupiła ją oczywiście w Ameryce w Los Angeles, mieście Aniołów. A to dlaczego, aż tam? Woliński ma podpisaną umowę z jednym z prestiżowych butików odzieżowych i tam umieszcza swoje ubrania.

Dita von Tees też postanowiła przywdziać jedną suknię na przyjęcie w Los Angeles. 

Dawid to w jednej osobie : rysownik, projektant, fotograf oraz gwiazda dużego formatu. Jakiś czas temu pokazał kolekcję podczas Lisbona Fashion Week z owacjami na stojąco zaproszonych gości. Brawo za odwagę!

Uznanie jakie wtedy zdobył pozwoliło mu znaleźć się w czołówce najlepszych polskich kreatorów mody młodego pokolenia.
Paprocki&Brzozowski, Agnieszka Maciejak, Maciej Zień, Gosia Baczyńska oraz Dawid Woliński.
To oni tworzą naszą "szarą rzeczywistość". Dzięki kolorom jak i delikatnym tkaninom owa rzeczywistość nie jest, aż tak szara, dlatego napisałem słowa w cudzysłowie.

Cenię go za to, iż jako jeden z nielicznych nie kopiuje motywów oraz fasonów od bardziej znanych createurs (fr. stylistów mody).
Jego polski kolega po fachu uważa inaczej i myśli, że gwarancją sukcesu jest naśladownictwo większych domów mody. Jest w błędzie.
Dzięki Wolińskiemu mamy możliwość oglądania pokazów na prawdziwie światowym poziomie.