W marcu ogłoszono kontrowersyjną informację, że swoją działalność kończy brand Marc by Marc Jacobs. Moda jednak nie lubi próżni. Dyrektorzy kreatywni Marc by Marc Jacobs z Londynu, panie Luella Bartley i Katie Hillier miały już przygotowany kolejny projekt modowy w zanadrzu. Narodziła się nowa luksusowa marka, która kontynuuje doskonałe brytyjskie krawiectwo.

Debiutancka kolekcja Hillier Bartley powoli odkrywa swoje atuty. Najpierw opublikowano zdjęcia ubrań i akcesoriów w Vogue, a następnie w Internecie na stronie Matchesfashion.com. Ubrania będą dostępne w sprzedaży już od 2 września, a w galerii zdjęć pod artykułem możecie obejrzeć pełny lookbook.

Zgodnie z obietnicą zapowiedzianą przez projektantki, linia ubrań opiera się na luksusowych tkaninach i prostym angielskim krawiectwie. Znajdziemy w niej dużo płaszczy i kurtek, a także spodni i koszul. Charakterystyczne akcenty to nonszalancki luz i trochę dziwaczny klimat, z którego znane są Bartley i Hillier. Kolorowe warstwy frędzli na kurtkach z wełny czy dramatycznie zawiązany krawat do różowej sukienki. Uroczym dodatkiem jest torebka w kształcie króliczka. Tradycjonalistkom nie zabraknie jednak klasycznych torebek na ramię.

Ceny ubrań z kolekcji Hillier Bartley też są luksusowe. Za jeansy z wysoko podniesioną talią zapłacimy 519 dolarów, natomiast za płaszcz do kostek 2 848 dolarów. Sądzę jednak, że ceny nie odstraszą fashionistek, ponieważ szybko zdecydowana większość projektów ma szansę stać się must have sezonu i trudno będzie im się oprzeć.