Derek Lam na trwającym Tygodniu Mody w Nowym Jorku może wskazać trendy, które będą na topie w modzie jesienią 2016. Po pierwsze: wysokie buty aż do kolan i koniecznie na obcasie. Po kilku latach dominacji płaskiego obuwia, projektanci wybierają kobiece i zmysłowe atrybuty. Po drugie: do takich butów będą odpowiednie bawełniane spódnice za kolano, w towarzystwie koszul z bufiastymi rękawami.

Lam zawsze cenił sobie spodnie. Tym razem położył nacisk na chłopięcy styl z przyciętymi nad kostką nogawkami. Jeansy były ciemne, nisko osadzone i dopasowane, wyjątkowo urokliwe. Futra i płaszcze to popis kunsztu krawieckiego. Szerokie kołnierze, niewielkie półokrągłe klapki, fantazyjne zapięcia i proste, eleganckie linie. Wzorki w siatkę na futrach zostały replikowane w nadruk na jedwabiu. Przystrzyżona bukla wyglądała niczym futro, choć w rzeczywistości to opcja sporo tańsza.

Innym kluczowym elementem mody na jesień 2016 będą golfy. Co prawda, brzmi to mało zachęcająco i cool, ale Derek Lam także golfom potrafił nadać oryginalności i ekscentryczności, subtelnymi falbankami, aksamitkami i wykończeniami.