Moda niejednokrotnie wykorzystuje swoją siłę i wspiera liczne akcje charytatywne. Najbardziej znane i popularne nazwiska w świecie mody czy modelingu promują określone działania lub pomagają konkretnym osobom.

Międzynarodowa organizacja non-profit Save the Children zorganizowała nową kampanię na Boże Narodzenie. Akcja, w której moda pomaga dzieciom, zgromadziła piękne i lubiane osoby z tej branży. Wzięli oni udział w zaprojektowaniu i promocji limitowanej świątecznej serii swetrów.

Do zaszczytnej współpracy przystąpili znani projektanci jak Charlotte Olympia, Christopher Kane, Giles Deacon, Bella Freud i Henry Holland. Nie zabrakło modelek z górnej półki i IT Girls, które chętnie użyczyły swojego wizerunku. W kampanii uczestniczyły Kate Moss, Karen Elson, Poppy Delevingne, Erin O'Connor i Dree Hemingway.

Konto organizacji zasili10% ze sprzedaży każdego produktu, a każdy sweter kosztuje nie mniej niż 100 funtów brytyjskich. Warto zainwestować taką sumę i zakupić elegancki sweter, a przy okazji podarować odrobinę radości i szczęścia potrzebującym dzieciom.