Urodzona w Szwecji Fannie Schiavoni, ukończyła w 2010 roku kurs w London College of Fashion. Pracowała jednocześnie pod okiem takich sław jak Hussein Chalayan czy Giles Deacon. Pierwsza kolekcja Fannie Schiavoni ukazała się tuż po tym, jak opuściła szkolne mury. Otrzymała za nią nagrodę British Fashion Council. Kolekcja została od razu wykupiona przez prestiżową grupę Browns Fashion.
Fannie Schiavoni w swoich akcesoriach wykorzystuje wiedzę i doświadczenie z projektowania i szycia ubiorów. Nadaje metalom „miękkości, falistości”, jaką można uzyskać w tkaninach. W swoich projektach używa stonowanych kolorów, by skupić się na kształtach i strukturze. Estetykę Fannie cechuje androgeniczność, geometria oraz mocne, odważne akcenty. Projekty wahają się na granicy fetyszu.
Zaprojektowane „body harness” – łańcuchy zakładane na ciało, charakteryzują się uniwersalnością. Można je założyć lub układać warstwami na różne sposoby, co pozwala na uzyskanie wielu kombinacji.
Akcesoria Fannie Schiavoni cieszą się ogromną popularnością i mają wiernych fanów takich jak Lady Gaga, Rihanna czy Katy Perry.

Autor: Tina N.