Założyli  ją dwaj włosi Domenico Dolce i Stefano Gabbana.
Gdy dwa lata temu ogłosili światu o swoim rozstaniu świat mody zamarł. Jednak projektanci nie sprzedali firmy, a ich ubrania jeszcze nigdy nie były tak piękne. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zagrozić ich imperium.
Dolce & Gabbana jest chyba znany wszystkim, którzy cenią sobie doskonałe krawiectwo połączone z najnowszymi trendami i nieprzemijającą elegancją.
„Urodziłem się w zakładzie krawieckim w Palermo i przez całe dzieciństwo słuchałem rozmów o modzie – wspomina Domenico. – Moja mama znała się na modzie. Ojciec pochodził z rodziny z krawieckimi tradycjami. Prowadzili niedaleko Palermo niedużą firmę szyjącą ubrania, więc moda była całym moim życiem.” Stefano Gabbana, wenecjanin urodzony w Mediolanie, opowiada: „Dorastałem otoczony ubraniami. Dosłownie, bo moja mama była praczką. Lubiła modę. Będąc nastolatkiem, kochałem rzeczy Ellio Fiorucciego. Kupowałem je w secondhandach, czego mama wprost nienawidziła. Do dziś uważa, że noszenie ubrań po kimś jest niehigieniczne i nie przystoi Włochowi.”
Do dziś po kreacje duetu musieliśmy wyjeżdżać zza granicę. Jednak już dziś  możesz mieć najnowszy płaszczyk z kolekcji jesień 2009 / 2010 zima nie wychodząc z domu. Od 23 czerwca ruszył sklep internetowy store.dolcegabbana.com w którym możemy zakupić zarówno odzież damską, męską, jak i wszelkie dodatki. Znajdziemy zarówno płaszcze, sukienki, bluzki, garnitury, buty, dodatki oraz biżuterie!