Średniowieczne suknie, rycerskie hełmy i rękawice, płaszcze z dużymi futrzanymi kapturami i wiele innych elementów zaczerpniętych wprost z baśni. Tak wyglądał pokaz Dolce & Gabbana podczas Milan Fashion Week. Zachwycające widowisko z dominującym motywem zaczarowanego lasu.

Kolekcja Dolce & Gabbana na jesień 2013 przeniosła nas do Bizancjum, zaś stroje na wiosnę 2014 czarowały złotem sycylijskich świątyń. Najnowsza kolekcja jest swoistą kontynuacją myśli twórcy, pełną złota i przepychu.

Część kolekcji to typowa high fashion – zdobione rękawice, kaptury obszyte klejnotami, wysokie do kolan buty przypominające rycerskie. Nie zabrakło jednak komercyjnych setów, jak sukienki z czarnym kwiatowym haftem czy brokatowy czarny płaszcz z futrzanym kołnierzem. Niewątpliwie mocną stroną kolekcji były zaprezentowane dodatki. Nie mogłam oderwać wzroku od małych inkrustowanych torebek-pudełek i iskrzących się baletek z ostro zakończonym przodem. Najbardziej jednak zachwyciły mnie bogato zdobione rękawiczki bez palców.

Możliwe, że Dolce & Gabbana przeżywają kłopoty prawne, ale to co pokazali na wybiegu było godne i spójne. Rycerze z Włoch jeszcze nigdy nie wyglądali tak pięknie.