Każdy kto chociaż troszeczkę się interesował modą, na pewno słyszał to nazwisko. Jej kostiumy w kratkę zna każda kobieta. Styl Coco Chanel to perły, wstążki, dżersejowe sukienki oraz pastelowe kolory, podkreślone bielą i czernią. Wierzyła, że potrzeba życia w luksusie jest taką samą potrzebą jak potrzeba miłości. Jednak w jej pojęciu luksus wiązał się ze skromnością i umiarkowaniem. Skoro ona sama była pełna sprzeczności - z jednej strony luksus, z drugiej prostota, warto zobaczyć, gdzie Coco Chanel mieszkała i czerpała swoje inspiracje do następnych kolekcji.

Niedawno została wystawiona na sprzedaż willa należącą kiedyś do projektantki. Chanel mieszkała w tym domu podczas II wojny światowej.
Dom, nazywany dawniej La Pausa, położony jest we Francji w Roquebrune – Cap – Martin przy granicy z Monako. Na 700 metrach kwadratowych znajdziemy w nim między innymi siedem sypialni z widokiem na Monako, sześć łazienek, kilka pokoi i salonów, schody z antresolą i pokój do snookera. Jest tu również letnia kuchnia z drewnianym piecem do pizzy.


Dom Coco Chanel można kupić za około 50 milionów złotych!