Donna Karan przez całą swoją karierę w świecie mody pisze listy miłosne do Nowego Jorku. W najnowszej kolekcji jesień 2015 Ready-to-Wear nie odniosła się bezpośrednio do tego miasta jako inspiracji, ale uczyniła nocną nowojorską panoramę tłem dla wybiegu ze swoimi projektami. Czarno-szare budynki oświetlone złotymi barwami towarzyszyły analogicznym w klimacie ubraniom, prezentowanym podczas show. Platformy i wysokie buty oraz długie, smukłe sylwetki nawiązywały do drapaczy chmur i dowodziły, że NY rośnie i pnie się coraz wyżej. Pasy obi i misternie układane tkaniny niczym origami, pokazane przy intensywnych brokatach mieniących się w blasku świateł.

Całość składała się na wielokulturowy glamour, tygiel współistniejących ze sobą różnorodności. Kurtki-bomber, marynarki i płaszcze mocno zbudowane, przechodziły w wąskie spódnice lub zwężające się spodnie. Karan potrafi, jak mało który z projektantów, pracować z odzieżą wierzchnią i wkomponowywać ją w całość stroju.

Lśniące brokaty także nie zdominowały wyglądu, ponieważ zostały odpowiednio wygładzone i wyciszone innymi elementami. Suknie wieczorowe charakteryzowały się współczesnym lookiem. Eleganckie suknie z nagimi ramionami to mistrzowiski popis Karan. Kobieca, godna polecenia kolekcja.