Kiedy zaczęłam myśleć, że widziałam już wszystkie wariacje zwariowanych butów, Cat Potter udowadnia, że się myliłam. Ta szwedzka projektantka z dyplomem Fashion Footwear z London College of Fashion nadaje obuwiu nowy wymiar. Specjalizuje się w tworzeniu koncepcyjnych butów, wprowadzając w nie elementy mebli.

Kolekcja Cat Potter nazwana PERNILLA pokazuje buty w zupełnie innym świetle, gdzie obuwie i moda balansują na granicy dzieł sztuki. Powstała z intrygującej interpretacji architektury, rzeźby i mebli, zaś wykonana przy użyciu najnowszej technologii Cad Cam.

Rezultatem skomplikowanej i żmudnej pracy jest seria eleganckich i rzeźbiarskich form, stworzona z różnego rodzaju drewna. Buty z zewnątrz dają efekt deformacji ludzkiej stopy, jednak wewnątrz znajduje się perfekcyjnie wyprofilowana forma stopy. Wydawać się może, że takie buty nie nadają się do chodzenia, jednak projektantka zapewnia, że stworzone były z myślą do noszenia.
Czy wierzycie jej ? Nie jestem pewna, co do ich wygody, jedno wiem na pewno, pod względem estetycznym na pewno chciałabym je mieć. 

Autor: Tina