Najnowsza kolekcja Dries Van Noten jesień 2015 Ready-to-Wear, zaprezentowana podczas Tygodnia Mody w Paryżu, była zachwycająca i zaskakująca. Na wybiegu zapanowało „uziemione glamour”, zaś intencje Van Notena były jasne i prosto zobrazowane. Jego celem stało się osiągnięcie prawdy i wiarygodności przekazu.

Dominowały bogate japońskie motywy w klasycznej, europejskiej stylistyce. Różnorodność tekstur od jedwabi wyszywanych cekinami, żakardów w kwiatowe wzory, aż do pikowanych welurów. Złoto-brokatowy płaszcz w cesarskie wzory przechodzący w zwykły pikowany materiał w brązowym kolorze. Pod nim gobelinowy sweter z złoconymi frędzlami, połączony z ponadgabarytowymi spodniami z bawełny. Olbrzymie ozdoby pod szyją zbudowane, naśladujące kwiaty z tkanin i piór. Żakiety z baskinkami, obszerne szwedki i przedłużane kamizelki, wiązane w pasie płaszcze.

Kolekcję cechowała magia, wynikająca z kontrastów, które współgrały ze sobą i dopełniały się. Bogactwo i bieda, salon i ulica, tradycja i postęp, orient i klasyka. Złoto, brokaty i cekiny dodające blasku i niezapomnianego uroku przy surowych materiałach i klasycznych liniach. Motywy z przeszłości zostały przerobione, przebudowanie i przeformatowane w coś nowego i niepowtarzalnego. Doskonała kolekcja...