Akcja "Buy a shoe, Plant a tree" - to flagowy projekt Etnies'a. Każda para butów z ECO Line to jedno drzewo zasadzone na Kostaryce.

 

buty ECO LINE

W planie jest zasadzenie 35000 drzew w lasach deszczowych które mają ogromne znaczenie dla całego ekosystemu. Pierwsze drzewa zostały posadzone na wylesionym skrawku ziemi na wschód od Jeziora Arenal w górzystej części Kostaryki.

 

buty ECO LINE


W akcji udział wzięli  riderzy Etnies – Ryan Sheckler, Kyle Lepper, CJ Kanuha oraz Pierre-Andre Senizergues - właściel Sole Technology (Etnies, eS, Emerica, Altamont).

Buty z kolekcji ECO LINE wykonane są z ekologicznych materiałów :

-Wierzchnia część to materiał z naturalnych włókien.

-Podeszwa jest wykonana z gumy poddanej recyclingowi - głównie z opon rowerowych -która dzięki temu ma lepszą przyczepność.

-Sznurówki wykonane są z materiału odtworzonego podczas recyclingu z plastykowych butelek.

 

buty ECO LINE

 

Tak więc kolekcja ECO jest NAPRAWDĘ ECO

Etnies od lat wspiera środowisko, przez wiele lat w kolekcji dostępna była seria SEED PROJECT , gdzie do produkcji odzieży używano ekologicznych tkanin - bambusa, konopi i barwników roślinnych. Tym samym Etnies zaangażowany jest w promowanie alternatywnych źródeł energii  a cała siedziba Sole Tech zasilana jest z baterii słonecznych ( inna sprawa że to słoneczna Kalifornia ).


Wspieraj środowisko - BUY A SHOE, PLANT A TREE

buty ECO LINE