Tworzyć kolekcje – rzecz pracochłonna, tworzyć recenzje z pokazów mody – rzecz przyjemna. Bracia bliźniacy Dean i Dan Caten, podczas mediolańskich prezentacji kolekcji udowodnili, że stać ich na poświęcenia i ciężką pracę. Pieczołowicie przygotowywana kolekcja, która powstawała w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy została okrzyknięta przez krytyków jedną z najlepszych w sezonie wiosenno – letnim na zbliżający się 2009 rok.


Jak sami twórcy tłumaczą, przyglądając się bacznie kolekcji, można odnieść wrażenie, iż inspiracją jest uwielbienie kobiecej sylwetki, kobiecego ciała, oraz .....wakacje spędzone na wyspie Capri.
Wygodne stroje „casual” z dodatkiem radosnych barw są doskonałą propozycją dla zapracowanej business- woman, która wróciwszy z pracy w biurze, marzy o delektowaniu się schłodzonym le Champagne, bądź szklaneczką Martini z kilkoma kostkami lodu i plasterkiem mięty.
Orzeźwienie może również przyjść do każdej z kobiet, gdy w nowym sezonie wybierze kolor biały, absolutny hit nowego sezonu. Barwa niewinności i ponownego odrodzenia.
Biel królowała na pokazie owej marki. Dean i Dan potrafią łączyć neutralne kolory z ich ulubionym materiałem – jeansem.

Skąpość w wykorzystaniu tkanin i wysublimowany smak elegancji to znak rozpoznawczy duetu. Jednak i to nie przeszkadza w celebracji młodej, pięknej kobiety oraz jej wdzięków.
W centrum Capri znajduje się przytulna kawiarenka CAFFE CATENACC.
Jej replika stanowiła główną dekorację podczas pokazowego wieczoru. Stwarzając tym sam iście magiczny nastrój.

W nowym sezonie marka DISQUARED2 stawia na wygodę i przede wszystkim uwalnia sylwetkę z wysublimowanych gorsetów, które można było zaobserwować na ich poprzednim defile. Złote łańcuchy amerykańskiego alfonsa, bransolety i delikatne wąskie pasy, oraz pakowne torby plażowe sygnowane nazwiskiem braci stały się nieodłączonymi akcesoriami każdej letniej gali ich projektu.

Dean i Dan tworzą również kolekcje męskie.
Jedną z najnowszych będzie można podziwiać i skomentować już podczas MEN FASHION WEEK w miesiącu styczniu. Również podczas tygodnia mody, płeć brzydsza ma swoje pięć minut.
To właśnie naczelna brytyjskiego VOGUE’A określiła pracę zespołu DISQUARED2, jako: „ wyrafinowany oddech wspomnień na Capri.”
Polki, choć sercem i duszą są gorące, powinny pójść za radą prowadzącej brytyjski magazyn mody i pokazać swoje wdzięki oraz dar uwodzenia, które pozwalają nam mężczyznom cieszyć się urokami letniej aury. Pozwalają mężczyznom tym samym przetrwać kolejny rok z nadzieją na więcej. Wierne klientki DISQUARED2, bądźcie dla nas dobre ....... na wiosnę !