Prabal Gurung zawsze czerpie inspiracje z majestatycznych krajobrazów swojej ojczyzny, Nepalu. W najnowszej kolekcji na jesień 2016 sięgnął dodatkowo do eterycznego stylu, przeniesionego z literatury i malarstwa. „W tym sezonie zabiorę Was do miejsca, gdzie króluje magiczny realizm”, powiedział projektant.

Moda na jesień 2016 według Prabal Gurung jest bardzo spójna z trendami wykorzystanymi w kolekcji jesiennej 2015. Pozostały ciężkie budrysówki z wełny i kaszmiru z dramatycznymi akcentami, różnorodność tekstur, futra, dzianiny i delikatne tkaniny. W nowej kolekcji Gurung pozwolił sobie jednak na więcej swobody w łączeniu tekstur i kolorów. Pojawiły się asymetryczne spódnice z cielęcej skóry, jedwabie i szyfony.

Czarowały obszyte guziczki ozdabiające rękawy i ramiona, a także nogawki spodni i rozporki w spódnicach, chociaż niekiedy występowały w nadmiarze. Guziki ułożone w rzędzie znajdowały się przy dekolcie czy dole spódnicy, odsłaniając delikatnie ciało. Asymetrycznie cięte ramiączka i rozcięcia obszyte wysoko, niemal do bioder.

Na koniec wyróżniały się proste sukienki rodem z bajek Disneya. Prabal Gurung zdaje sobie doskonale sprawę, że kobiety lubią wracać do efektownych sukienek, które są łatwe w noszeniu. Połączenie czerni, złota i minimalistycznych linii dało idealnie piękny efekt.

Moda na jesień 2016, zaprezentowana podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku w kolekcji Prabal Gurung, to przykład elegancji i klasyki podanej w prosty, bezpretensjonalny sposób.