Marka Mullbery ogłosiła odejście dyrektora kreatywnego. Według WWD Emma Hill odchodzi w związku z jej „problematyczną” współpracą z działem strategicznym firmy. Na ogół negatywnie reaguję na takie nowinki, tym razem szczególnie zastanowiła mnie ta decyzja.

 

Marka Mullbery podczas 6 lat rezydencji Hill zyskała sporą ilość pozytywnych recenzji i publikacji. To dzięki Hill Mullbery z marki „heritage” przekształciła się w nowoczesną i oryginalną. Na ostatnim pokazie mogliśmy zobaczyć pudle na wybiegu, a jeszcze sezon wcześniej kolorowe gnomy. Spod jej rąk wyszły też dwa bestsellery Mullbery – słynna teczka satchel Alexa i kurefek Del Rey. Nie oszukujmy się, to właśnie te torebki sprawiły, że nazwa Mullbery zawitała na okładkach największych magazynów modowych, a fashionistki dniami i nocami śledziły dostawę na net-a-porter.

 

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Odejście Emmy Hill jest zsynchronizowane z ogłoszeniem Coach o odejściu Reed Krakoff z stanowiska dyrektora kreatywnego. Jeżeli plotka się potwierdzi, to wkrótce będziemy mogli oglądać projekty Coach na okładkach najlepszych magazynów.

Autor: Tina