Esteban Cortazar zakończył swoją kolekcję wiosna lato 2015 wyjątkowo wcześnie, ponieważ już w lipcu, co było wynikiem nowej strategii. Po udanej współpracy z Net-a-Porter, projektant najpierw chciał przedstawić na rynku kolekcję Resort, a następnie mieć dużo czasu, by przygotować do sprzedaży nową kolekcję letnią, która pojawi się w wybranych sklepach już w połowie października. Obserwując, z jakim spokojem Cortazar zachowywał się podczas swojego pokazu na Paris Fashion Week, skrupulatne trzymanie się kalendarza przyniosło oczekiwane rezultaty.

Cortazar oprócz biznesowego podejścia do mody, potrafi również przewidzieć, które projekty spodobają się kobietom i takie mogliśmy odnaleźć na wybiegu. Opływowe, białe sukienki za kolano, skórzane minispódniczki z dłuższym tyłem lub pociągającym rozcięciem z boku uda, zamszowe ponadgabarytowe kurtki. Na plan pierwszy wybijała się wyraźna fascynacji projektanta frędzlami. Przymocowane za pomocą oryginalnych pętelek do koszulek czy jersejowych swetrów długie paski, sprawiały wrażenie morskich fal, opływających ciała modelek. Zachwycały przesadzone proporcje w białej koszuli czy asymetryczne warstwowe spódnice i sukienki, z zaokrąglonym, falującym dołem.

Wyrafinowana i zmysłowa propozycja dla Pań szukających inspiracji w modzie. W ciągu najbliższych tygodni przekonamy się, czy Cortazar ma również dobry instynkt i jego kolekcja sprzeda się na pniu.