Inspiracją do najnowszej kolekcji Agaty Wojtkiewicz „EC” jest klimat wyjęty wprost z fabrycznego designu (modelki z palcami umoczonymi w czarnej farbie, jaśniej już być nie może). To mocne nawiązanie do stylu klasy robotniczej, w zupełnie nowym, luksusowym wydaniu, adresowanym do współczesnych kobiet.

W „EC” znajdziemy jedwabne kombinezony, surowy jeans, a także pikowane tkaniny, użyte nie tylko do okryć wierzchnich. Uzupełnieniem kolekcji są wełniane swetry z charakterystycznymi drukami, imitującymi fabryczne oznaczenia i spodnie niczym z ochronnych materiałów izolacyjnych.

Paleta kolorów została ograniczona do różu, błękitu i szarości. W połączeniu z srebrnymi akcentami była zaskakująca, ale dzięki odpowiedniej stylizacji dobrze ze sobą współgrała. Maksymalne uproszczenie sylwetek było bardzo widoczne, od poukrywanych kołnierzy w płaszczach, aż po elementarne fasony bluzek i sukienek. Prostota został przełamana odpowiednimi detalami.

Gdzieniegdzie pojawiają się pęknięcia i nadruki symbolizujące fabryczne oznaczenia. 
Kolekcja Agaty Wojtkiewicz jest spójna i dynamiczna, jedyne zastrzeżenie mam do zbyt dosłownego interpretowania motywu ubioru robotniczego. Spowodowało to, że pojawiły się niektóre stroje zbyt „OFF”, czyli coś na wzór recyklingowego worka.

zdjęcia wykonane przy użyciu aparatu: SONY NEX-5R

Autor: Tina