Dermalogica to firma, która postawiła sobie za cel profesjonalne poznanie skóry człowieka i jej specyficznych potrzeb. Wizytówką Dermalogica są zabiegi, dobierane na podstawie indywidualnego podejścia do każdego klienta, a opierające się na stworzonej przez International Dermal Institute specjalnie dla Dermalogica techniki Face Mapping®.

Kosmetyczka Dermalogiki opracowuje mapę twarzy a następnie poddaje ją dokładnej analizie. Dzięki tej metodzie możliwe jest poznanie indywidualnych problemów skóry w obrębie danej strefy oraz dobranie właściwej i wysoce indywidualnej kuracji. Następnie po zidentyfikowaniu konkretnych problemów skóry, dobierane są odpowiednie kosmetyki i zabiegi.

Aby utrzymać jak najdłużej rezultaty zabiegu w salonie, specjalista Dermalogica opracowuje specjalny program codziennej pielęgnacji w domu.

Analiza skóry face mapping jest przeprowadzana przed każdym zabiegiem i jest wliczona w jego cenę, która uzależniona jest od jego charakteru i właściwosci zabiegu- waha się od 100 do 180 zł.

Zabiegi wykonywane są jedynie w salonach kosmetycznych, współpracujących z Dermatologica.