Siedziba Stowarzyszenia „Wspólnoty Polskiej" 16 maja otworzyła swoje progi dla młodych, zdolnych projektantów z Polski i Wielkiej Brytanii. Patio zamieniło się w modowy wybieg, na którym zaprezentowano pięć kolekcji w rytmie improwizowanego występu na żywo. Wydarzenie uświetniła obecność zaproszonych gości, między innymi z  London College of Fashion i Central Saint Martins College of Art and Design z Wielkiej Brytanii.

W wydarzeniu wzięli udział utalentowani i bardzo dobrze rokujący polscy artyści. Podczas pokazu zaprezentowane zostały projekty Gabriela Bakalarza, Karoliny Marczuk oraz Anki Letycji Walickiej, zwyciężczyni tegorocznej edycji festiwalu w Londynie.
Fashion Culture to projekt łączący międzynarodowe pokazy mody z konkursem, w którym uczestniczą największe uniwersytety kształcące projektantów na świecie. W tym roku były to: College London of Fashion i Central Saint Martins College of Art and Design z Wielkiej Brytanii oraz ze strony polskiej: ASP z Łodzi, Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa, a także Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

Ideą projektu jest nawiązywanie i zacieśnianie kontaktów między dwoma krajami, Polską i Wielką Brytanią, jak i rodowitymi mieszkańcami Zjednoczonego Królestwa. Zadaniem projektu jest promocja młodych, dobrze zapowiadających się talentów oraz przedstawienie szerszej publiczności projektantów od dawna działających na rynku polskim i brytyjskim.

zdjęcia wykonane przy użyciu aparatu: SONY NEX-5R

Autor: Tina