Fashion Philosophy, bo taka nazwa będzie łączyć wszystkie  pokazy i prezentacje pierwszej edycji Fashion Week Poland będzie miał miejsce w Łodzi i rozpocznie się już 28 maja.
W trakcie Fashion Philosophy,  na kilku  łódzkich wybiegach, obejrzymy pokazy znanych projektantów z zagranicy jak Agatha Ruiz de la Prada, Gaspard Yurkievich, Eymeric Francois, konkursy dla młodych twórców, prelekcje i prezentacje  showroomowe.  Wśród zaproszonych gości pojawią się dziennikarze komentujący  na co dzień  największe pokazy mody. Swoją obecność potwierdzili Diane Pernet i Rob Young z Herald’s Tribune. Maraton wielkiej mody potrwa do 5-czerwca.

7-go kwietnia w Warszawie, w  klubie CONFAShION przy ul. Moliera 2/4 w Warszawie,  miała miejsce konferencja prasowa, na której organizatorzy zaprezentowali założenia i program pierwszego Polskiego  Tygodnia Mody. Właśnie w Łodzi podjęto się zorganizowania tak wielu i tak rożnych prezentacji kolekcji w jednym miejscu i czasie. Organizatorzy otrzymali ponad 600 zgłoszeń do pokazów konkursowych.

Fashion Philosophy  rozpocznie się konkursem Fashion Designer Awards, następnie odbędzie się Złota Nitka Kolejne dni upłyną pod znakiem Alei Projektantów, czyli pokazów najnowszych kolekcji z Polski i z zagranicy. Atrakcją będą pokazy dawno nie oglądanych  w Polsce  kolekcji designerów  z Rosji. Swoje kolekcje przywiozą dwa  rosyjskie domy mody znane z  edycji  Fashion Week Moscow: Two Gun Towers oraz Erica Zaionts, W trakcie imprezy będzie funkcjonował Showroom, Na jego przestrzeni młodzi projektanci odzieży i akcesoriów będą mogli prezentować i sprzedawać swoje kolekcje. Organizatorzy zaproponują również szereg wykładów dotyczących marketingu mody. Powstanie modelowy sklep odzieżowy, który posłuży jako tło do przeprowadzenia warsztatów na temat Visual Merchandisingu. 3-go czerwca odbędzie się Gala Dyplomowa ASP, która stanowi podsumowanie akademickich lat projektantów –absolwentów łodzkiej uczelni .
Dzień później będzie miała miejsce impreza Fashion Europe Discovery, gdzie atrakcją będzie przedpremierowy pokaz filmu o Coco Chanel. Ostatni dzień Fashion Philosophy zwróci uwagę na propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialność społeczną za środowisko.
Re-act Show to konkurs  poszukujący najświeższych trendów w modzie i wzornictwie ale w zgodzie  z naturą. Twarzą konkursu jest Iza Miko a Gregor Clemens, główny projektant domu mody Lac et mel, będący gościem honorowym Re act show, przyjechał na warszawską konferencję i potwierdził premierę swojej najnowszej kolekcji.

Łódź, pod koniec maja, przygotuje wiele atrakcji dla wszystkich tych, którzy interesują się modą i chcą być na bieżąco z najnowszymi tendencjami w tej dziedzinie. Zapraszamy 28maja -05 czerwca Fashion Week Poland.
www.fashionweek.pl