Kim jest fashionista? Słowniki nie podają jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie - jedne definicje mówią, że FASHIONISTA to osoba całkowicie oddana modzie, w szczególności tej najbardziej wyjątkowej i ekskluzywnej. Ta sama definicja mówi, że prawdziwi fashoniści nie wierzą w trendy.
Inna definicja z kolei podkreśla fakt, że FASHIONISTA uzależniony jest od trendów. Nie ma się chyba czemu dziwić jest to zwykle kobieta, która przyciąga uwagę głównie dzięki strojom i makijażom. Co gorsza często nie liczy się dla niej nic poza najnowszymi szpilkami czy najmodniejszym obecnie odcieniem pomadki do ust. FASHIONISTA to także kobieta, która posiada naturalny dar dobierania rzeczy, wykorzystując przy tym pewne trendy, ale zarazem tworząc swój własny, ciekawy styl. Niektóre definicje mówią też o obsesji zakupów, która zmienia system wartości FASHIONISTY. Sarah Jessica Parker i stworzona przez nią rola dziennikarki w serialu "Sex w wielkim mieście" miała znaczący wpływ na zmianę postrzegania tego słowa. Teraz kojarzy nam się ono zdecydowanie bardziej pozytywnie - z nowoczesną, osiągającą sukces, atrakcyjną kobietą.
Dziennikarze amerykańskiego magazynu PEOPLE zawsze w grudniu wybierają "NAJ" roku, we wszystkich możliwych kategoriach. W kategorii FASHIONISTA roku 2007 zwyciężyła VICTORIA BECKHAM ... ciekawe, którą definicją sie posłużyli?