Fausto Puglisi, sycylijczyk dorastający w hołdzie Hollywood i modzie Versace, stworzył kolekcję, która zdaje się wynikać z jego wcześniejszych fascynacji. W przedstawionej przez niego na tygodniu mody w Mediolanie kolekcji przeważają geometryczne formy i sukienki, które zdecydowanie odsłaniają nogi.

Projektant wypłynął na szerokie wody branży modowej niespełna 2 lata temu, gdy jego kreacje uświetniły występ Madonny na super bowl (ubrał wówczas  Nicki Minaj i Mię). Gwiazdy pokochały jego odważne stylizacje. Fausto Puglisi opiera budowanie swojej marki na instynkcie. Widać u niego zamiłowanie do prostych form i budowania kontrastu w oparciu o mini i maksymalizm.

Projektant świadomie odchodzi od komercyjnych nurtów, w jednym z wywiadów powiedział nawet, że „nie zamierza projektować spódnic dla popularnych cheerliderek”. W kolekcji na wiosnę-lato 2015 konsekwentnie trzyma się swoich przekonań.

W tegorocznym pokazie Puglisi wyraźnie widać inspirację przepychem starożytności. Mamy tu spódnice a’la strój gladiatora,  perforowane sukienki i swetry, ubrania o geometrycznych formach, wyglądające jak małe dzieła sztuki.

Cecha szczególna kolekcji to zdecydowanie wielowarstwowość i zderzenie faktur, co niestety nie do końca jest zaletą. Niektóre stylizacje wywołują wręcz oczopląs. Wykorzystane kolory – pomarańcz i zieleń, może sprawdzają się na wybiegu, ale są niekoniecznie praktyczne na co dzień. Kolekcja wygląda jak kostiumy do futurystycznej opery. Tylko dla odważnych.