Massimiliano Giornetti ma sporą przewagę nad innymi projektantami, dzięki bezpośredniemu dostępowi do pracowni rzemieślniczych. Umożliwia mu to zrealizowanie niemal każdego modowego snu.  Dyrektor kreatywny Salvatore Ferragamo pisze w swoich notatkach, że maksymalnie wykorzystuje te zasoby do "eksperymentowania z wyjątkowymi, wytwarzanymi ręcznie projektami". Efekty jego pracy mogliśmy zobaczyć podczas prezentacji najnowszej kolekcji marki wiosna lato 2015 na mediolańskim tygodniu mody.

Giornetti połączył zabawę teksturą z ręcznie robionymi detalami. Na wybiegu oglądamy zderzenie wielu stylów. Kreacje cięte na dwa sposoby: jedne z przesadną objętością (jak na przykład w białym fartuchu wyłożonym jasnożółtą podszewką), inne bardziej opływowe, luźno oplatające sylwetkę, jak chociażby suknie z żebrowanej dzianiny z przezroczystymi wstawkami.

Było też lekkie nawiązanie do lat siedemdziesiątych, zdecydowanie bardziej subtelne niż na innych pokazach zaprezentowanych w Mediolanie. Na wybiegu królowały wyraziste dodatki, egzotyczne materiały i skóra, tak bliska Ferragamo. Tęczowe sandały na koturnach przywodziły na myśl styl Salvatore Ferragamo z lat 40. Solidne, masywne buty we współczesnym, lekko monochromatycznym wydaniu, nawiązały do długiej historii i ciągłości stylu marki. Jednak w końcowym efekcie kolekcja wygląda zdecydowanie bardziej jesiennie.