Gareth Pugh to projektant, którego mody nie należy traktować dosłownie. Nawet jeżeli mieszkasz w Krakowie i uwielbiasz teatralność w modzie, powstrzymaj się od dosłownych inspiracji.

Kolekcja projektanta na sezon wiosna / lato 2015 to stroje, które tylko pozornie wydają się zaczerpnięte ze sztuk Grotowskiego czy Kantora. W istocie to przegląd trendów, które choć nie wprost i w takiej formie, wpłyną na modę 2015 roku.

W kolekcji Gareth Pugh znajdziemy liczne fascynacje mitologią grecką czy malarstwem Georgii O'Keefe.

Świat rodem z powieści Fantasy, pełny legend i psychodelicznych stworów zdaje się wywierać niezwykle istotny wpływ na projektanta.

Wizjoner mody nie przestaje eksplorować motywu masek i niezwykłych nakryć głowy.

Czy Pugh pozostaje jedynie projektantem mody czy jest artystą performerem, dla którego moda stanowi jedynie pretekst i przestrzeń ekspresji ? Być może ten fikcyjny konflikt nie istnieje. Mamy bowiem do czynienia z artystą mody, który świadomie sięga kulturowych źródeł i pierwotnej dla naszego zakorzenienia mitologii ?

Niewątpliwie kolekcje, które tworzy Gareth, są spójne formalnie i na tyle mocne, że tworzą oryginalny nurt współczesnego świata mody. To artysta mody niszowej, która wpływa i kreuje mainstreamowe kolekcje.