Przemoczone buty jesienią to zjawisko dosyć częste, które przy niższej temperaturze powietrza staje się szczególnie niebezpieczne dla zdrowia dzieci. Wiedzą o tym zwłaszcza rodzice małych urwisów. Wystarczy rosa na trawie, mokre liście czy  niezauważona w porę kałuża. Dlatego Geox – producent obuwia z oddychającą podeszwą – zadbał o stopy maluchów i wprowadził do kolekcji jesienno-zimowej modele wodoodporne.

Teraz obuwie dziecięce Geox jest nie tylko oddychające, ale także wodoodporne. W najnowszej kolekcji dziecięcej znalazły się modele, w których oprócz technologii oddychającej podeszwy, zastosowano także materiał pozwalający chronić stopy przed przenikaniem wilgoci na całej powierzchni buta. Połączenie rozwiązań technologicznych pozwoliło zapewnić kompleksową ochronę stóp przed wilgocią, pochodzącą zarówno z wnętrza, jak i z zewnątrz buta.

Zabezpieczenie przed wilgocią w obuwiu Geox zapewnia także opatentowana technologia perforowanej podeszwy z unikatową membraną. Pozwala ona stopom oddychać, uniemożliwiając jednocześnie przedostawanie się wody do środka buta. Dzięki temu unikamy dyskomfortu pocenia się stóp, przyspieszonego niszczenia butów, przykrych zapachów i chorób skóry. Zapewnienie oddechu dla małych stóp i odpowiednia ochrona przed wilgocią, w chłodne jesienne i zimowe dni są szczególnie ważne także z tego względu, iż wilgotne stopy są wyjątkowo podatne na  zmarznięcie. Warto o tym pamiętać podczas wspólnych jesiennych spacerów