Gdy Rihanna pojawiła się na rozdaniu nagród Grammy 2015 w różowej, obszernej, potarganej sukni z kolekcji Giambattista Valli, niektóre magazyny obwieściły, że tak wygląda doskonałość, podczas gdy inni tworzyli memy z nawiązaniami do różnego rodzaju deserów. Jeżeli jednak szukacie perfekcyjnej mody kobiecej, to będziecie zachwyceni najnowszą kolekcją Giambattista Valli couture wiosna 2016.

Projektant zadedykował swoje projekty Paryżowi. „To rodzaj podziękowania dla Paryża”, powiedział Giambattista Valli za kulisami. „Wiecie, że kwiaty są moją obsesją. Tym razem pochodzą one z Parc de Bagatelle, Jardin du Luxembourg, Palais-Royal i Jardin des Tuileries”.

Na wybiegu królowały wieczorowe suknie ozdobione kwiatami i aplikacjami zaczerpniętymi z paryskich ogrodów. Kwiaty były malowane, wyszywane lub drukowane 3D. Pojawiły się delikatne róże, niezapominajki, bratki.

Sukienki koktajlowe inspirowane latami 60. Bufiaste strukturalne rękawy. Intrygujące sylwetki mini sukienek z odkrytymi dekoltami. Eleganckie ponczo z czarnego weluru, połączone z warstwami tiulu i drapowanej organzy. Rozkloszowane suknie balowe rodem z bajki.

Kolekcja Giambattista Valli couture wiosna 2016 to zbiór plis, kwiecistych ozdób, haftów, aplikacji, cekinów, tiulu, tiulu i… tiulu. Całość dała czarujący i romantyczny wynik. Pomimo tego że nie odnalazłam w zaprezentowanych projektach żadnych nowinek i nowoczesności, to byłam pod wrażeniem geniuszu Valli.