Pomalujmy jesień złotem, turkusem i purpurą tyryjską albo kto sie boi purpury?

Główne kolory na sezon jesień/zima 2007/8 są jak zwykle ciemniejsze niż kolory z palety barw na wiosnę i lato. Tej zimy popularny stanie się kolor MROŹNO TRUSKAWKOWY, dobrze znany z okresu letniego, z tym że zimą przybierze on odcień papryczki chili. Purpura, obecna również w wydaniu letnim, będzie dominującym kolorem sezonu jesienno-zimowego 2007/8.
Według Pantone, specjalisty ds. kolorów, główne trendy na jesień 2007 będą bazować na palecie barw takich, jak purpurowe wino, kaszmirowa róża, cytrynowe curry, zielony mech, delikatny fioletowoniebieski, niebiesko-szarozielony, intensywny turkus, czerwone chili, żółtobrunatny i brąz espresso.

„Ciepła pomarańcza”
Zauważ, jak żółte barwy idą w kierunku odcieni np. oliwki, mchu czy kardamonu. Złoto również ewoluuje w kierunku większego nasycenia kolorem, poprzez odcień różany, aż do miedzianego i imbirowego. Blask jest wszechobecny. Zwróć uwagę na miedziano-metaliczny poblask na skórzanych kurtkach i tkaninach strojów wieczorowych. Wiosenne kolory żółtobrunatne i terakoty zyskują na atrakcyjności, zaś jesienią dominować będą barwy żółtawozielone. Bardzo modne będzie połączenie koloru mandarynkowego z odrobiną cytrusowej zieleni. Kolory pomarańczy są przygaszone, aby idealnie pasowały do pory spadających liści.W saltandpepper.pl znajdziesz pomaranczę :

Kreacje: Spiechowicz,
Złoty, karmelowy, pomarańczowy i jasnobrązowy to główne barwy tkanin, zwłaszcza skóry. Jeżeli nie chcesz nosić takich jaskrawych kolorów blisko twarzy, być może skusisz się na nową torebkę, taką jak ta od Accessorize poniżej. Taki drobiazg może modnie ożywić strój. Nastał też idealny czas, aby wydobyć z szuflady ten różanozłoty komplet biżuterii lub wakacyjny naszyjnik z korali. Specjalista ds. biżuterii twierdzi, że sprzedaż przydymionego kwarcu gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nadchodzący sezon może również przywrócić do łask bursztyn, cytryn i miedź.


Zastrzyk czerwieni
Obok koloru brunatnoczerwonego, terakoty i pomarańczy barwy koralu będą łączyć się z intensywną, „brudnawą” czerwienią. Zastrzyk czerwieni może radośnie ożywić nawet poważne stroje. Głęboka czerwień to również idealny kolor sukien wieczorowych. Czerwona sukienka, jak ta z kolekcji Nola na jesień/zimę 2007/8, pozwoli Ci wybić się z morza konwencjonalnych „małych czarnych”. Dodatki do bieli i czerni w jasnych, wyrazistych barwach lub też faktury „czarne na czarnym” mogą odświeżyć ubrania z minionego sezonu, dzięki wykorzystaniu aktualnie modnych kolorów. Czerwone dodatki, takie jak pokazane na zdjęciach, mogą okazać się szczególnie przydatne, jeżeli w pracy jesteś zmuszona nosić stonowane, poważne kolory. Pomimo iż w sezonie jesień/zima 2007/8 dominować będą jasne, wyraziste kolory, modne będą również zestawienia monochromatyczne.W saltandpepper.pl znajdziesz kreacje: Zemełka&Piowska, Tadshi, Zień, torebka Kamińska, paszcz Femini.

„Czarne na czarnym” – czarna faktura na innej fakturze, matowe na błyszczącym, stonowane na połyskliwym.
W saltandpepper.pl znajdziesz kreacje: Rass, Femini, Sylwia Majdn, Zień.

Zestawienia monochromatyczne – kolor czarny w połączeniu z bielą daje wiele ciekawych możliwości. Tego lata można było zaobserwować wiele podobnych połączeń, zaś teraz, jesienią, zwróć uwagę, jak ten trend współgra z kratą, zwłaszcza szkocką. Moda na biało-czarne zestawienia panuje od kilku lat. Jesienią zeszłego roku zestawienia czerni z bielą dominowały we wzorach kratki szkockiej typu Houndstooth. Nadchodzącej zimy zestawienie to będzie dominować w kratce „obrusowej”.