Zasada w świecie mody na wiosnę / lato 2010 jest prosta bardzo prosta: ma być uroczo, kobieco i kolorowo. Mimo, że wielu projektantów nie wybrało w tym roku groszków za swoją myśl przewodnią, to i tak królowały u Marca Jacobsa, Tory Burcha oraz Reem Acra. Kółeczka głównie występują na koszulach, kokardach czy spódniczkach. Trend ten bardzo szybko został przyjęty. Ostatnio mogliśmy podziwiać Rihannę w groszkowej spódniczce. Podczas zakupów na Barbadosie piosenkarka zdecydowała się nabyć wzorzystą spódniczkę, którą dobrała do kolorowej koszuli, beżowych butów z ćwiekami i złotej, pokaźniej biżuterii.Artystka wyglądała bardzo wakacyjnie. Jeżeli Rihanna założyła sukienkę w  „polka dots”, oznacza to, że stanął się one wielkim hitem w nadchodzącym sezonie. Gwiazda znana jest z kreowania różnych trendów, to od niej w dużym stopniu zależy co będzie modne, a co nie.

Alternatywą dla radosnych, barwnych grochów, są czarno-białe. Pasują one na każdą okazję, bowiem jest to opcja najbardzej klasyczna i tradycyjna. Jednak nowoczesny materiał, krój sprawiają że wygląda to niesamowicie świeżo.

Mischa Barton, Demi Moore, Jennifer Connelly również poszły w ślady zestawów monochromatycznych. Groszki możemy nosić do wszystkiego, zarówno do jednokolorowych ubrań, lub jak w przypadku Rihanny, do wzorzystych. Ta druga opcja niewątpliwie jest dla odważnych. Takim zestawem Carrie Bradshaw z Seksu w Wielkim Mieście na pewno by nie pogardziła. W końcu w modzie chodzi o zabawę!