W zaprezentowanej podczas Milan Fashion Week kolekcji Gucci na sezon wiosna lato 2015 króluje misz masz rodem z wczesnych lat 70. Marka prezentuje świeże spojrzenie na look glam chick. Dżins, jedwabne kimono i kudłate futra widzimy w zupełnie nowej odsłonie. Frida Giannini nadała nowy charakter uwielbianym przez wszystkich, kultowym zestawieniom z lat 70.

W ubiegłym sezonie dom mody Gucci postawił na ostry, swingowy styl. W tym roku marka prezentuje mniej seksowny, bardziej stonowany, elegancki look. Na tegorocznym wybiegu przeważają proste, masywne materiały i bezpieczne kolory. Giannini stworzyła kolekcję, która może się podobać.

W stylu proponowanym przez Gucci każdy odnajdzie coś dla siebie. Miłośniczki lekkiej ekstrawagancji – grube farbowane kołnierze i bolerka z baraniej wełny, dziewczyny lubiące „bezpieczne zestawienia” – dopasowane, zamszowe spódnice, kolorowe tuniki i bajeczne sukienki z trójkątnymi dekoltami.

Mocną stroną kolekcji Gucci wiosna lato 2015 są detale – złote sznurowania, plecione paski i wielobarwne apaszki. Dopełnieniem wiosennego stroju wg Gucci jest świeży, lekki, niemal niewidoczny makijaż i spięte włosy. Na wybiegu stylizacje prezentowały m.in. Anja Rubik i Joan Smalls.