Menbur to firma rodzinna założona w nasyconej słońcem andaluzyjskiej Granadzie na początku ubiegłego wieku przez Francisco Mena Burgosa. Od pierwszych liter jego nazwiska pochodzi nazwa firmy.

Rozwój technologiczny lat 60-tych i 70-tych pozwolił na seryjną produkcję robionych dotychczas pojedynczych egzemplarzy torebek i butów. Pod koniec lat 90-tych firma była już obecna na kilkunastu rynkach europejskich i stała się europejskim liderem w projektowaniu i wytwarzaniu stylowych i klasycznych butów i torebek . Celowo użyte zostało słowo wytwarzanie a nie produkcja gdyż firma łączy kunsztowne rzemiosło, perfekcyjny hand made i ponadczasową elegancję.
Menbur prezentuje swoje kolekcje dwa razy w roku w oparciu o panujące aktualnie w modzie trendy. Kolekcje tworzone przez własną grupę młodych i kreatywnych hiszpańskich projektantów mają zaspokoić potrzeby jak najszerszego grona kobiet. Różnorodność ta ma zapewnić wyjątkowość i wyrazistość własnego stylu i osobowości klientek Menbura.
W Polsce firma jest obecna od czterech lat w sklepach multibrandowych. W marcu br. Menbur otworzył pierwszy salon firmowy w CH Wola Park w Warszawie.
Kolekcja, którą prezentujemy w www.saltandpepper.pl to połączenie trendów tego karnawału i bezpieczeństwo goodlook klasyki stylu. Dominują srebro i złoto ale jeśli szukasz granatu, beżu, czerni, bordo czy brązu znajdziesz w tej kolekcji coś dla siebie.