Marka H&M zaprezentowała najnowszą kolekcję jesień 2015 Ready-to-Wear podczas Tygodnia Mody w Paryżu w Grand Palais.

Na pokazie nie brakowało znanych gości, wśród których mogliśmy zobaczyć między innymi Solange Knowles, Audrey Tautou, Olgę Kurylenko czy Noomi Rapace. Modelkii, które poszły w pokazie, także należały do światowe czołówki jak chociażby Kendall Jenner, Edie Campbell, Gigi Hadid, Liu Wen czy Joan Smalls. Polskę reprezentowały dwie obiecujące dziewczyny, Magda Jasek i Ola Rudnicka, które z powodzeniem debiutują w światowym modelingu.

Pokaz otworzyła oczywiście paryżanka Caroline de Maigret. Oglądając show, nie można było oprzeć się wrażeniu, że patronował mu księżyc, a na pewno nie zabrakło srebrzystej scenerii. Dominowały dwa motywy: sport i futuryzm, które przenikały się w projektach. Funkcjonalność ubrań przeplatała się zaś ze stylem glamour. Usztywnione i pikowane kurtki i kombinezony na zamek, wąskie sportowe spodnie, uszyte z kosmicznego błyszczącego lureksu, oversizowe swetry, spódnice z rozcięciami, skórzane spodnie narciarskie. Kolorystyka łagodna i stonowana, beże, brązy, aż po granaty i zielenie.

Sieciówka z powodzeniem pokazała się na Fasion Weeku, a kolekcja H&M Studio jesień 2015 to limitowana seria, która pojawi się już we wrześniu w wybranych sklepach na całym świecie.