Nie zastanawiało Was nigdy to, czy projektanci kopiują swoje pomysły, na kim się wzorują, bo przecież na kimś muszą. Nie myślcie sobie, że oni są taką czystą, białą kartą, która nagle wypełnia się rysunkami i pomysłami. Nie tak dawno, a właściwie jakiś czas temu, gdy jeszcze istniały w stolicy Kupieckie Domy Towarowe wybrałam się tam na przechadzkę. I jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam bardzo przystojnego mężczyznę, który jest właśnie jednym z czołowych polskich projektantów. Nie zdradzę kto to był, ale wiem, że nie znalazł się tam by kupować, ale by zobaczyć jakie ciuchy są w butikach i by zaczerpnąć kilka świeżych myśli do swej wypełnionej projektami głowy.
Kolejnym porównaniem, które pojawia się w moim umyśle, być może całkiem przypadkowym, jest pokaz tegorocznej kolekcji Elie Saab haute couture jesień 2009, który w barwie (biel) był identyczny jak zeszłoroczny pokaz Chanel. Przypadek? A może wielki dom mody posłużył za inspirację dla libańskiego projektanta? Tego się nie dowiemy ... .

Idąc dalej - w naszym stałym cyklu „3 pytania do GWIAZDY” jednym z pytań, które zadajemy naszym gościom jest: „kto jest Twoim modowym guru”, czyli z kogo czerpiesz inspirację? Jeśli choć trochę chcecie zobaczyć na kim Wasza ulubiona gwiazda się w modzie wzoruje polecam ten cykl. Ja już wiem, że zaprzyjaźniona z nami projektantka – Joanna Misztela – za swoje modowe guru postawiła właśnie Chanel. Kobietę wytyczającą wiele szlaków w modzie.

To takie moje swobodne przemyślenia. Zamieszczam też małe zestawienie w formie zdjęć, które podobne są do siebie w całości, bądź małym szczególe, ale sprawiają, że temat inspiracji w świecie projektantów pozostaje dla mnie żywy. A Wy jak sądzicie: twórcy mody lekko chociaż kopiują coś z innych kolekcji? A może wzorują się i czerpią ze stylu sławnych osób, jak np. Kate Moss czy z Michaela Jacksona?
Ja jestem przekonana na tak, zresztą sama podpatruję i wcielam do mego stylu kilka ciekawych trików gwiazd ...

Więcej na jejmoda.pl