O kolekcji Anrealage Jesień / Zima 2015 piszemy tuż po wydarzeniach z 10 kwietnia 2015.

Pięć lat po tragicznym wylocie do Smoleńska Polacy pozwalają się dzielić i zamiast realizować projekty na miarę XXI wieku, istotny procent społeczeństwa pozwala się spychać w odmęty XIX wieku.

Putin i religia smoleńska z jednej strony, a z drugiej innowacyjne projekty z Kaliforni i powolna, organiczna modernizacja Polski.

Naszym zdaniem nie ma alternatywy. Świat przyspieszył tak bardzo, że cofanie się do świata fobii i imperialnych podziałów jest tematem zastępczym, który ma nas zwalniać z działania i kreacji. O myśleniu nawet nie wspominamy...

O tym jak bardzo świat zachodu jest odległy od polskich, bieżących problemów niech świadczy awangardowa kolekcja The Anrealage na sezon jesień / zima 2015.

Spotkamy tu wystylizowanych w wyrafinowane ubrania obcych, którzy wygladają niczym postaci z filmów Sci-Fi klasy B.

Absurdalne postaci kontrastują z genialnymi formalnie płaszczami, kurtkami czy marynarkami.

Charakterystyczne zaokrąglenia nadają unikalnego charakteru i tworzą styl marki.

Do tego kwieciste sukienki i niezwykle wystylizowane modelki.

XXI wiek to miks kiczu i wyrafinowania. Teorii spiskowych i niezwykłej kreatywności. Nowe średniowiecze stało się faktem. Czekamy na więcej tak odważnych kolekcji... Również w Polsce, pomimo medialnej narracji, która każe nam uczestniczyć w jałowym sporze, nie brakuje ludzi oddanych organicznej, twórczej pracy, pełnych pasji i innowacyjnych koncepcji. Nie brak wizji na miarę Tesli czy projektów ubrań w tak rewolucyjnych jak te od Anrealage.

Jako trendu.pl nawołujemy do tego, aby uwolnić się od jarzma podziałów i zacząć rywalizować na projekty. Szkoda czasu na konflikt, który służy tylko i wyłącznie interesom Moskali i oddala nas od racjonalnego świata zachodu. Wielkie nie dla romantycznej tradycji. Wielkie tak dla pozytywizmu i futuryzmu.